» » Руслана Коник: «Бібліотека – це культурний простір, де можна відпочити не віртуально, а реально»

Руслана Коник: «Бібліотека – це культурний простір, де можна відпочити не віртуально, а реально»

Досі серед суспільства можна почути думку, що бібліотеки — це минуле століття, оскільки книгу почитати нині можна в електронному варіанті. Та й взагалі, будь-яку інформацію можна знайти в мережі Інтернет і зовсім необов’язково відвідувати бібліотеки. Насправді ж, це хибна думка, адже у більшості сучасні бібліотеки – це вже не книгозбірні, а комфортні простори, де можна провести час із користю, поспілкуватися з однодумцями, обмінятися інформацією, власними думками. Одним із таких просторів є бібліотека-філія №5 централізованої бібліотечної системи міста Рівне, що знаходиться у мікрорайоні Тинне.


Попри те, що сама бібліотека має вигляд скромненької старенької будівлі, якій уже 65 років, все ж тут панує атмосфера затишку, порядку і відпочинку над якою сумлінно працюють бібліотекарі Руслана Олександрівна Коник та Валентина Олексіївна Подолянчук. Щодня бібліотеку відвідує близько тридцяти читачів. Це й маленькі діти, і школярі, молодь, а також люди старшого віку.  Запити, відповідно до вікової категорії, теж різні.

«Читацькі запити у нас дуже великі, але не завжди ми можемо їх задовольняти, на жаль. Молодь, наприклад, хоче читати щось сучасне, а до нас сучасна література доходить пізно. Старші полюбляють різноманітні історичні та любовні романи. Діти люблять пригоди. Відверто кажучи, колись літератури було більше, періодики було більше. Зараз коштів на книги виділяється мало та й самі книги дуже дорогі. Тому, не завжди можемо повністю забезпечити наших читачів тією літературою, яку вони потребують - як дитячої, так і дорослої. Не можна казати, що фонд бібліотеки не поповнюється. Поповнюється, але в обмеженій кількості. Крім державного поповнення, в нас ще є дар від читачів, що неабияк допомагає поповнити фонд бібліотеки», - каже Руслана Коник.

Аби зацікавити читачів, бібліотекарі організовують тут усілякі цікаві заходи, зустрічі з письменниками, проводять різні фестивалі та майстер-класи. 


«Життя бібліотеки дуже насичене та захоплююче. Творчі вечори, майстер-класи, екскурсії,заходи до знаменних і пам’ятних дат, ерудит-вікторини – щодня у нашій бібліотеці щось відбувається. Намагаємосяне просто розповістипро той чи інший день чи подію читачеві, а зацікавити його, наприклад, в ігровій формі. Уже багато років ми співпрацюємо із гімназією №17, залучаючи таким чином читачів. До того ж, учні приймають участь у різних літературно-музичних композиціях, різноманітних конкурсах, як от: Шевченківський конкурс; конкурс, присвячений творчості Наталі Забіли; різноманітні конкурси малюнків; «Союз українок» проводить багато конкурсів; зараз готуємося до конкурсу «Рівне – місто моє», де діти мають писати твір. Учні-читачі нашої філіїне лише беруть участь у них, а й виборюють призові місця серед усіх бібліотек-філій централізованої бібліотечної системи Рівного, тож з нетерпінням постійно чекають на наступний конкурс.


Крім того, для початкових класів цієї ж гімназії на базі нашої бібліотеки-філії ми проводимо екскурсії , різноманітні майстер-класи. Тиждень дитячої книги постійно проводимо - ігри, конкурси, вікторини, присвячені книзі. Велику увагу приділяємо популяризації книги, прищеплюємо дітям уміння самостійно працювати з книгами, виховувати любов і повагу до книги.

Впродовж літа у нас діє бібліотека під відкритим небом. Діти приходять і ми на вулиці з ними займаємося, спілкуємося, книжечки читаємо, проводимо конкурси - спортивні, кулінарні, ерудовані. Найбільше дітям подобається отримувати призи та подарунки після завершення конкурсів.

З дорослими більшість проводимо вихідні та святкові дні.

Такожу нас є дитяча ігрова кімната і коли мами приходять з дітками, то є де провести час малюкам.

Майже щомісяця у вас відбуваються зустрічі з митцями, виставки. Нашим відвідувачам подобається таке, аджеколи побуваєш на зустрічі з письменником – зовсім по-іншому дивишся на книгу, вона стає ще більш захоплюючою», - розповідає Руслана Коник.

Бібліотека у Тинному – єдиний культурний та інформаційний центр  на весь мікрорайон. Тож працівники бібліотеки проводять не лише освітню діяльність для читачів та учнів, а й організовують різні культурні дозвілля для усіх мешканців, без винятку. Звісно, повномасштабне вторгнення внесло суттєві корективи в роботу -страшних новин в сучасних реаліях дуже багато, та попри все Руслана Олександрівна та Валентина Олексіївна намагаються робити все можливе, абихоча б трошки подарувати позитивних емоцій як дітям, так і дорослим.

«Щорічно на території бібліотеки ми проводимо різні фестивалі. Це і фестиваль колядок та щедрівок, і Масниця, і День матері, і свято Івана Купала. Мешканцям Тинного дуже подобаються такі заходи, адже ми намагаємося проводити їх з відтворенням усіх традицій та звичаїв українського народу, тим самим розширюємо та поглиблюємо знання наших відвідувачів про культурну спадщину нашого народу. От, наприклад, на фестивалі колядок і щедрівок завжди всі діти отримують солодкі подарунки. На Масницю традиційно ми проводимо зиму та зустрічаємо весну, смажимо млинці, чаюємо, закликаємо до загального примирення, злагоди та всепрощення. На Івана Купала плетемо купальські віночки, а потім ідемо річки і дівчата пускають їх на воду, а хлопці ловлять, розпалюємо багаття, через яке можна стрибати. Такий формат проведення свята подобається усім і усім запам’ятовується, тому люди приходять з усього нашого мікрорайону. В умовах нашого сьогодення, позитивні емоції вкрай важливі для кожного, адже негативних новин нам вистачає щодня», - каже пані Руслана.

Попри колосальну роботу та діяльність, бібліотека має й певні труднощі. І найголовніше – фінансування. Бібліотекарям доводиться самим шукати додаткові джерела фінансування для повноцінного функціонування закладу.

«Звичайно, хотілося б кращого державного фінансування для бібліотеки. Адже, крім інформаційних потреб читачів та нестачі достатньої кількості нових сучасних книг, є потреба в коштах на ремонт самого приміщення, заміну вікон, оновлення інвентарю. Хотілося б облаштувати хорошу читальну залу, щоб усі наші читачі відчували тепло та затишок. А так, з усіх сил намагаюся знаходити спонсорів, які всіляко долучаються фінансуванням як на передплату періодики, придбання книг, так і проведення масових заходів та подарунків й премій для дітей, які беруть участь у різноманітних конкурсах. За що, власне, й безмежно завдячую кожному», - зазначає РусланаОлександрівна.


«Бібліотека- це не тільки місце зберігання книг, а простір для життя, куди можна прийти, читати книжки, ділитися враженнями про них з іншими читачами, розмовляти на будь-які інші теми. Це місце цікавих зустрічей, корисного проведення часу. Це культурний простір, де можна відпочити не віртуально, а реально. Це не порівняти з мережею Інтернет, про яку всі так сьогодні говорять. Тож запрошуємо до нашої бібліотеки всіх охочих, ми завжди раді кожному. В свою чергу, намагатимемося робити все можливе задля покращення комфортних умов для своїх відвідувачів», - підсумувалапані Руслана.


ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:

Введите код:
Галерея