» » Чи буде в рівненських школах якісне харчування?

Чи буде в рівненських школах якісне харчування?

Днями начальник Управління освіти і науки Рівнеради Василь Харковець підписав угоди на харчування дітей у семи школах Рівного з київською фірмою «Рамедас Україна», за цінами порції від 1,00 до 16,00 грн. Чи можливо за такі кошти забезпечити якісне харчування?


Ще на початку грудня минулого року Управління освіти оголосило тендер на харчування учнів пільгових категорій по 27 лотах, тобто по 27 школах. Мова йде не про усіх школярів, а лише про пільгові категорії, які отримують харчування за рахунок бюджету, всього близько 10%.

Раніше на таких тендерах закуповували послуги їдалень, а тепер члени тендерного комітету, на чолі заступником начальника управління Іриною Кіруцою вирішили змістити акценти та назвали тендер «КЕЙТЕРИНГОВІ послуги».

До 4 січня 2021 року усі охочі повинні були подати свої пропозиції, які відповідали б вимогам замовника (тобто управління освіти). Далі їх документи перевіряли в Управлінні, вирішуючи, кого допустити до аукціонів.

Сам аукціон відбувся 24 січня, нікого з претендентів відхилено не було. І вже за кілька днів, 28 січня було визначено переможців.

Окрім постійних місцевих учасників, підприємців, які багато років харчують дітей в школах, ось уже другий рік поспіль на вказану закупівлю «приходить» київська фірма «РАМЕДАС Україна». Та якщо в минулому році їй вдалося перемогти по одній рівненській школі (5 ЗОШ), то цього року «новачку» дісталося уже сім шкіл. Заради права зайти у ці школи «Рамедас» обрав тактику суттєвого пониження ціни:

  1. Школа № 5 – ціни опустилися до 10 грн. для дітей до 10-ти років; та 9 грн – від 10-ти років, групи продовженого дня (ГПД)
  2. Школа № 8 (по 2,4 грн. та 2,85 грн.)
  3. Школа № 10 (всі по 5 грн., ГПД (50%) – 8,30 грн.)
  4. Школа № 17 (по 15,20 грн., ГПД – по 16 грн., дошкільнята – 13,10 грн.)
  5. Школа № 23 (по 1,00 грн., ГПД – по 2,5 грн.)
  6. Школа №25 (по 4,20 грн., ГПД – по 4 грн.)
  7. Школа №28 (по 1,85 грн., ГПД (50%)- 2,20 грн.)

Перемога дісталась «Рамедасу» не зважаючи на те, що в системі Prozorro спрацював індикатор «Аномальна низька ціна». В таких ситуація Замовник просить обґрунтування в Учасника, як той зможе надати послуги за такою низькою ціною (не зменшуючи кількість, не погіршуючи якість чи інші вимоги).

Управлінню освіти видалось переконливим обґрунтування керівника фірми «Рамедас Україна» Ярослава Бурякова, що така вартість порцій не вплине на якість, а надаватиме послуги за такою ціною, бо бажає розширити свій бізнес, в т.ч. за рахунок виключення/зменшення прибутку. Ніби то мають для цього необхідну матеріально-технічну базу та застосовує у своїй роботі інноваційні та ефективні методи роботи. В Управлінні прийняли такі аргументи.

Аналізуючи участь «Рамедаса» в тендері на харчування рівненських школярів бачимо, що «йшов» цей учасник не на всі школи і не у всіх аукціонах знижував ціну. Так, поза його увагою залишились 4-та, 6-та, 16-та, 20-та школи, гімназія «Гармонія» та Рівненський економіко-правовий ліцей, де перемогли підприємці, що і до цього надавали послуги з приготування їжі.

Подав пропозицію, але не торгувався взагалі по 1-й, 3-й та 26-й школах, чим дозволив перемогти ФОП Олійник О.В.

У своїх документах вказаний учасник надав інформацію про складське приміщення у Сарнах, про успішний досвід надання аналогічних послуг у 2018-2019 роках в Херсонській області в смт.Білозерка (разом трохи більше 6 місяців) та в 2019 роціСарненському ліцеї №2 (бл.2 місяців); працівниківтеж показав із м.Сарни.

За документами, працює суб’єкт господарювання за стандартами ISO, впроваджено стандарти HACCP, має навіть свого внутрішнього аудитора, а працівники проходять необхідне навчання.

Документально учасник виконав всі вимоги Управління освіти, однак не завантажив в систему, будучи переможцем, до укладення договору довідку про вартість чистих активів або баланс за попередній квартал (не завантажив в систему Prozorro).

Фірма має свій сайт, за яким складається враження, що вона дуже успішна https://ramedas.com.ua/.

Що відомо про нового «кухаря»?

З відкритих джерел бачимо, що фірму «Рамедас Україна» створено в Херсоні 20 вересня 2017 року литовською, майже одноіменною, фірмою ЗАТ «РАМЕДАС». Кінцевими бенефіціарами якої були Робертас Шуляускас та Віталіус Бесакірскас. Директором став херсонець з російським корінням Лесечко Микола Володимирович, 1987 р.н.

Створена фірма отримала замовлення від Білозерської ОТГ у вигляді договору про співпрацю щодо організації харчування в Білозерському ліцеї ім.О.Я. Печерського – без тендеру укладено два прямі договори на суму 198 000,00 грн. https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-02-02-002780-b (124 тис. грн)https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-05-30-000446-a (74480,00 грн.).

Як зазначає Білозерська ОТГ на своїй сторінці у Фейсбук «…Херсонська обласна державна адміністрація уклала меморандум про співпрацю у сфері організації харчування в навчальних закладах з литовською компанією UAB «Ramedas» (Литовська Республіка). Згідно з документом литовська сторона зобов’язалася покращити процедуру організації харчування в навчальних закладах Херсонщини, впровадити передові технології, які вдало реалізовані в навчальних закладах Литовської Республіки…» (Меморандум підписано 01.09.2017 року).

https://www.facebook.com/bilozerka.ua.city/posts/905084939664312/

https://www.facebook.com/403400496688373/photos/a.403403606688062/587950098233411/?type=1&theater

У тому ж 2018 році «Рамедас Україна» бере участь у відкритих торгах Білозерської ОТГ і з ним знову укладають договір на майже 200 тис.

У 2019 році Білозерська ОТГ укладає прямий договір на 50 тис. знову з «Рамедас Україна».

Саме ці договори в подальшому фірма «Рамедас Україна» пред’являтиме в якості аналогічних на тендерах Рівненщини, Волині та Житомирщини, щоб виконати вимоги про наявність необхідного досвіду.

У тому ж 2019 році «Рамедас Україна» намагався розіграти тендер з Довбуш Тетяною Миколаївною на харчування учнів шкіл Білозерської ОТГ, однак закупівлю відмінено після моніторингу Держаудитслужби (намагався розіграти – бо учасниця не додала більшість документів на тендер, в аукціоні вони не змагались між собою, а в березні 2019 року жінка з таким же іменем стане власницею «Рамедас Україна»).

На Рівненщині «Рамедас Україна» розпочали з Сарненщини

Вперше на харчування дітей-чорнобильців «Рамедас Україна» з’явився вкінці 2018 року, коли прийшов на тендер в Сарненський район. Торгувалися за можливість харчувати дітей у 2019 році.

До цього у 2017 та 2018 роках «годувальником» сарненських дітей-чорнобильців була ФОП Жарська Галина Йосипівна, яку регіональні ЗМІ пов’язували з сім’єю Фалко – постійних переможців будівельних тендерів.

Цей тендер, а потім наступний (27.02.2019 року) Управління соціального захисту Сарненської РДА відміняє на вимогу Антимонопольного комітету України на скаргу ТОВ «Рамедас Україна», бо в обох випадках Замовник допустив порушення, які в інший спосіб усунути було неможливо.

Варто звернути увагу, що між цими закупівлями (в березні 2019 року) ТОВ «Рамедас Україна» встигла «переїхати» з Херсона до Києва, змінити литовських власників на українських.

https://opendatabot.ua/c/41602890?fbclid=IwAR1SU1WkiLK_2OqG57oSvAeUABeYkY2Mo1CrMdX3zGSf75UvUvdOLluqOj8#history-frombot

В першому тендері документи підписував директор Лесечко Микола Володимирович, в другому – нова власниця та директорка Довбуш Тетяна Миколаївна.

І ось третій тендер в Сарнах стає для «Рамадес Україна» переможним. Замовник допустив до аукціону всіх учасників, «Рамедас Україна» перемагає в торгах (стартував одразу з ціною, що на 10 млн. нижче від очікуваної вартості, а в аукціоні знизив ще на 4 млн.), його відхиляють, але через скаргу до АМКУ повертають і визнають переможцем. 10 вересня 2019 року укладають договір, який був продовжений до 15 лютого 2020 року (за цим договором «Рамедас Україна» отримала понад 21 млн. грн.).

Карантинний 2020 рік: договори розірвані

Перед аналізом 2020 року слід згадати, що в грудні 2019 року «Рамедас Україна» знову змінюєвласника – стає ним Буряков Ярослав Євгенійович (менеджер з продажів «Рамедас Україна» при литовцях, довірена особа Довбуш Тетянипри зміні власників в березні 2019 року).

Буряков Я.Є., 1986 р.н., народився в м.Шепетівка Хмельницької області.

Ставши власником «перспективного бізнесу», збільшив статутний капітал фірми до 1 мільйона гривень та пішов на майже всі тендери по харчуванню на Рівненщині (не лише чорнобильців, а і в школи Рівного, перинатальний центр Рівненської області), переміг у всіх трьох чорнобильських районах Волині та Олевському районі Житомирщини.

В грудні Довбуш Тетяна Володимирівна, віддавши/продавши «Рамедас Україна» Бурякову, стає власницею київської фірми ПП «Фондако Україна», якою до цього володіли Буряков Ярослав та Бурякова Ірина (певно, сестра Ярослава Бурякова). Фірма спочатку займалась торгівлею паливом, а з 2018 року в основному посередництвом у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами. На вказаному вище сайті фірми часто згадується фірма «Фондако», як партнер.

https://opendatabot.ua/c/32597021?fbclid=IwAR2euaC7vm5C0oeDdkCe38lMklc6HCDgyilB-YEJHG5S7IwvHfb4eYkEZec#history-frombot

Як вже було згадано, на мільйонні тендери по харчуванню дітей, «Рамедас Україна» додає договір про співпрацю з Білозерською ОТГ на сотню-дві сотні тисяч гривень.

Показує в складі тендерної пропозиції кілька працівників, посуд, деяке обладнання та орендоване підвальне приміщення в Сарнах, транспортний засіб. Однак пише, що у разі перемоги найме необхідну кількість персоналу, придбає необхідну матеріально-технічну базу та обладнання (на практиці, такі київські фірми орендують обладнання шкільної їдальні та винаймають працівників попереднього надавача послуг).

Стверджує, що впровадив систему HACCP, однак де саме – не вказує і в якості підтвердження надає Сертифікат (який можна придбати, а ті, хто допомагає в його отриманні, так і пишуть, що це допоможе у перемозі в тендерах http://www.iso.net.ua/?gclid=Cj0KCQjw2PP1BRCiARIsAEqv-pRMFZXMJgkw790tyAux7opoyJ78wj7nHNWse-rXuSvZmRUiXb-REL4aAkd8EALw_wcB).

Цікавим є те, що кожну свою перемогу «Рамедас Україна» здобуває, знижуючи стартову ціну та оскаржуючи рішення замовників до АМКУ.

Так «РАМЕДАС Україна» отримав можливість харчувати дітей-чорнобильців на Волині (Камінь-Каширський, Маневицький райони) та Рівненщині (Зарічненський, Дубровицький, Сарненський райони), однак деякі контракти, крім Дубровицького, Сарненського та Камінь-Каширського, було розірвано за ініціативою фірми.

Зараз відповідні закупівлі на етапі кваліфікації і київський учасник теж заявився на них: в Сарненському районі місцеві навіть не подавались, у Володимирецькому – фірмі дали 24 години на довантаження однієї накладної, в Зарічненському – не допустили до аукціону через подання не того Акту перевірки. Камінь-Каширське управління соцзахисту на торги винесло майже 118 млн. – в аукціоні хочуть бути «Рамедас Україна» та одеська фірмі «Фабрика смаку».

У 2020 році тендери на харчування дістались фірмі «РАМЕДАС Україна» і в рівненському перинатальному, і в обласній лікарні. Схоже, що так буде і в 2021 році і розіграні вказані тендери з «Фабрикою смаку».

Паралельно фірма має судові розборки з Управлінням соціального захисту Олевської РДА Житомирської області щодо договору про закупівлю послуг харчування дітей-чорнобильців; Сарненською місцевою прокуратурою в інтересах Держаудитслужби щодо договору про закупівлю та Управлінням соцзахисту Дубровицької РДА (про стягнення з них 1, 237 млн. грн.).

Питання - чи будуть рівненські школярі забезпечені нормальним харчуванням наразі без відповіді. Аби усе було добре місто найняло відповідних посадовців на чолі з начальником Управління освіти. Він має відповідні повноваження, штат, врешті, зарплату за це отримує, з нього і спитаємо.

Мирослава Примак

Фото zt-rada.gov.ua/

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:

Введите код:
Галерея